Jak kotvičník ovlivňuje ženský organismus?

Jak kotvičník ovlivňuje ženský organismus?

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail
Kotvičník zemní je znám spíše jako rostlina ideální pro muže a posílení jejich libida. Prokázány u něho ale byly velice silné účinky i na ženský organismus, jen o nich není tolik informací. Vzhledem k účinkům kotvičníku v oblasti posílení produkce testosteronu se jej mnoho žen obává užívat. Strach ale není na místě, kotvičník u žen hladinu tohoto hormonu neuváženě nezvýší, u křehčího pohlaví působí totiž úplně jinak.

Jaké účinné látky obsahuje kotvičník?

Kotvičník zemní obsahuje ohromné spektrum přírodních látek, mezi nimiž dominují fytosteroly získávající se ze sušené natě, kořene a plodů. Mezi nejznámější a nejúčinnější fytosteroly obsažené v kotvičníku patří saponiny a především protodioscin. Právě podle obsahu těchto látek je pak dobré kotvičník i vybírat. Kromě saponinů obsahuje kotvičník také flavonoidy, glykosidy, vitamíny, minerály a aminokyseliny. Vše pro lidský organismus velmi prospěšné sloučeniny. Samozřejmě platí, že čím vyšší je obsah těchto látek, tím větší efekt bude konkrétní druh preparátu na organismus mít.

Kotvičník ženám rozumí

Všechny složky kotvičníku působí pozitivně nejen na mužský organismus, ale také na ten ženský. Rozhodně se není potřeba obávat nárůstu hladiny testosteronu a tedy zvýraznění mužských rysů, jako například růstu vousů či zhrubnutí hlasu. To jsou pouze mýty. Kotvičník v ženském organismu působí na produkci progesteronu a estrogenů, tedy pozitivně ovlivňuje plodnost a sexuální zdraví ženy. Kromě toho vykazuje významný vliv i na stabilizaci ženských pohlavních hormonů.

Jaké konkrétní účinky kotvičník na ženské tělo má?

Především je schopen pozitivně ovlivňovat ovulaci prostřednictvím stimulace folikulostimulačního hormonu (FSH), který zajišťuje dozrávání vajíček ve vaječnících. Stejně jako u mužů má kotvičník i u žen vliv na produkci luteinizačního hormonu, který je ale u něžného pohlaví na rozdíl od mužů odpovědný za produkci estrogenů a progesteronů, tedy hormonů důležitých pro pravidelnou menstruaci a početí. V období menopauzy kotvičník dokáže utlumit nežádoucí průvodní jevy, jako například deprese, úzkosti, návaly horka či snížené libido. S potlačením nežádoucích projevů klimakteria si dobře poradí také ašvaganda, která má podobné účinky jako kotvičník, někomu může ale vyhovovat lépe. Ideální je užívat obě rostliny současně a využít jejich synergického efektu.

Domácí produkce versus deklarovaný obsah aktivních látek

Kotvičník si samozřejmě můžete vypěstovat sami doma. S trochou štěstí se vám to povede i v případě ašvagandy. Stačí znát jen pár triků pro pěstování bylinek. Nikdy ale nebudete mít jistotu, že právě vaše rostliny obsahují požadované množství aktivních látek. Chcete-li pro svůj organismus jen to nejlepší, vyplatí se investovat do přírodních rostlinných preparátů s jasně daným obsahem účinných látek vyrobených z rostlin vypěstovaných v domácím prostředí. V případě kotvičníku pochází ten nejkvalitnější z Bulharska.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: