Co s vaším čtyřnohým kamarádem během dovolené?

Co s vaším čtyřnohým kamarádem během dovolené?

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

V době dovolených není třeba myslet jen na to, kdo se vám postará o ibišek a rajčátka na balkóně. V první řadě je třeba myslet na zvířecí členy rodiny. Kam umístit pejska, jedete-li na delší dobu pryč a co obnáší, rozhodnete-li se ho vzít s sebou?

To, zda svěříte psa na určitou dobu do jiných rukou, by se mělo hlavně odvíjet od toho, kam a jak jedete. Je jasné, že cestu do Asie s vámi pejsek asi absolvovat nebude, pokud jste se však rozhodli pro rodinný road trip, s trochou plánování by neměl být problém přibrat psa s sebou.

V opačném případě zvažte, jak bude pes snášet odloučení. Sami znáte psovu povahu, a zda bez problému vychází s ostatními lidmi. V těchto případech je nejlepší volbou svěřit psa ostatním členům rodiny, které již zná a kterým vy důvěřujete. Víte-li, že pro ně bude pejsek zátěží, zkuste se zeptat v psích hotelech či školkách ve vašem okolí. Nejedná se ovšem o nejlevnější variantu a pejska tak vystavíte zbytečnému stresu. A jestli se ještě ke všemu nesnese s cizími psy, jedná se o volbu zcela nevhodnou, kterou doporučujeme jen tehdy, když opravdu není zbytí.

Pokud se rozhodnete psa přece jen vzít s sebou, je třeba si pořádně rozmyslet, jak se do cíle dopravíte. Zda dáte přednost pohodlí a zvolíte leteckou dopravu či si z dovolené uděláte dobrodružství a pojedete autem. Přestože je letecká přeprava zvířat možná, měli byste vědět, že pro pejsky je naprosto nevhodná a stresující. V letadlech jsou totiž přepravováni v zavazadlovém prostoru.

„Každé léto jezdíme s celou rodinou na několik týdnů do Chorvatska karavanem, naše Ema je na to ale zvyklá už od mala a cestu zvládá bravurně. Navíc je to stokrát lepší, než ji tu nechávat cizím lidem nebo ji vláčet autobusem či letadlem.“, říká panička maďarského ohaře Kristýna Machačová. I během cesty autem je ale třeba dodržovat několik opatření. Měli byste dbát na pravidelné venčení, pitný režim, bezpečnost a kvalitní jídelníček. „Kvůli různým bakteriím, které se mohou nacházet v miskách v restauracích a u benzinových pump, s sebou vždy bereme několik balení vody pro psy Fooky Water, která se prodává v plastové láhvi s mističkou, takže máme vodu pro Emu vždy k dispozici.“, dodává slečna Machačová

V případě, že s vámi pejsek dovolenou přece jen podnikne, myslete i na to, zda zařízení, kde se ubytujete, psy povoluje a zda za ně vyžadují extra příplatek. Pokud vlastníte pejska většího vzrůstu, kdejaký hotel jej klidně může odmítnout. Stejně tak se nezapomeňte zeptat svého veterináře, jaké očkování je v dané zemi vyžadováno. Do tašky také nezapomeňte přibalit očkovací průkaz, kdyby se nedej bože něco stalo. Ač cestování s pejskem znamená o starost víc, každý psí nadšenec by s tímto měl počítat už ve chvíli, kdy se rozhodne chlupatého kamaráda pořídit. Na druhou stranu nejde o žádnou tragédii, a pokud jste přežili rozkousané boty a poškrábané dveře, pravděpodobně přežijete i pár cestovatelských strastí. Tak směle do toho.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: