Chystáte se na výměnu oken? Dnes už neplatí, že trojsklo izoluje lépe než dvojsklo

Chystáte se na výměnu oken? Dnes už neplatí, že trojsklo izoluje lépe než dvojsklo

vloženo do: STYL | 1
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Plánujete investovat do lepší izolace oken a chystáte se pořídit trojskla? Pak byste možná měli vědět, že na technickou úroveň nových oken s trojskly se lze dostat i „upgradem“ stávajících dvojskel. Mezi největší výhody dvojskel nové generace patří i pohodlná a časově nenáročná montáž, která se obejde bez víření prachu a nijak neomezí provoz ve vaší domácnosti. Speciální tabulové sklo s povrchem Antifog je moderní izolační zasklení, které je v zimě teplejší a v létě chladnější – a to s příchodem parného léta oceníte dvojnásob.

Poslední milník ve vývoji izolačních skel nastal zhruba před dvaceti lety, kdy světlo světa spatřilo funkční trojsklo. Čtyřsklo je zatím ve stádiu vývoje, ale co rozhodně stojí za pozornost každého, kdo fandí moderní domácnosti, je sklo s oboustranně nízkoemisivním povrchem. Co to v praxi znamená? Nic menšího než to, že je díky tomu možné vyrábět skla, která izolují mnohem lépe než ta doposud vyráběná z běžných sklovin.

„Díky spolupráci s brněnskými vývojáři z firmy Energy IN vzniklo nové izolační dvojsklo, které svými tepelně izolačními vlastnostmi překonává parametry standardních trojskel. Tloušťka tohoto zasklení je stejná jako u běžného dvojskla. Lze jej tedy velmi snadno vyměnit v rámu za původní dvojsklo, které už vám izolačně nevyhovuje. S novým upgradovaným zasklením se můžete těšit na velmi znatelné snížení hluku – až o 40 % oproti novým trojsklům a až o 75 % oproti stávajícím dvojsklům,“ říká Michal Bílek, zástupce společnosti AGC Glass Europe. Know how spočívá v nahrazení prostředního skla ultra tenkou folií. Speciální folie je tenčí než lidský vlas a je perfektně napnutá uprostřed mezery mezi oběma skly, takže je lidským okem neviditelná. Folie nejenže funkčně nahrazuje prostřední tabuli skla, ale především díky zcela odlišné reakci na akustické vlny výrazně potlačuje přenos zvuku.

Díky kvalitnímu zasklení budou letní vedra snesitelnější

Skla v létě zvenčí absorbují sluneční energii a dochází tak k jejich ohřevu. U trojskel se může venkovní sklo ochlazovat prouděním vzduchu, ale to prostřední, které se nemá jak ochladit, se může rozehřát na více jak 55 °C. Tím se vytápí obě komory mezi skly a výsledkem je, že trojsklo sálá do interiéru teplotu zhruba 40 °C. „AGC vyrábí sklovinu Antifog i jako protisluneční. Pokud nemáte na oknech venkovní žaluzie, odráží venkovní sklo i tepelné záření od slunce. Tato funkce skla je v souvislosti se změnou klimatu a čím dál více horkými léty v našich zeměpisných šířkách velice žádaná. Dnes je pro domácnosti spíše problém zchladit místnost během letních veder než ji v zimě vytopit. Antifog úprava je tak účinnou ochranou proti letnímu přehřívání a obyvatelé díky tomu zvládají horké dny podstatně lépe. Klimatizace klidně může běžet na menší výkon a vy tak ušetříte. Navíc po úpravě dvojskel a nemusíte po montáži provádět generální úklid,“ doplňuje Michal Bílek ze společnosti AGC Glass Europe.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

1 příspěvek

  1. Martin Kořínek

    Dobrý den,
    Zajímalo by mne :
    – cena za m2
    – realizace výměny, tj. kontakt na firmu, která skla dodá a vymění
    – doba od objednání po realizaci

    Děkuji,

    M.Kořínek,
    26801 Hořovice

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: