Detoxikaci organismu lidé volí z mnoha důvodů. Mezi ty nejčastější patří dlouhodobá únava, problémy s trávením, rozhozená hormonální rovnováha či chronické bolesti hlavy. Málokdo si je ovšem vědom toho, že právě detoxikace je nejúspěšnějším druhem boje proti kožním problémům. Vyzkoušejte metodu C.I.C., která začíná tam, kde klasická medicína končí.
Metoda C.I.C.
Metoda C.I.C. neboli Controlled Inner Cleansing, což můžeme přeložit jako řízenou vnitřní očistu, je metoda zabývající se zdravotním stavem člověka z celostního pohledu. Její výsledky ukazují, že na zdraví člověka je třeba nahlížet jako na spojení zdravé psychiky a emocionality a zdravého fyzického těla. Jedno bez druhého nedokáže existovat. Řízená vnitřní očista tak díky svému holistickému přístupu dokáže pacientům pomoci od chronických potíží, se kterými si běžní lékaři nevědí rady.
Atopický ekzém
Dle nejnovějších průzkumů je atopickým ekzémem v průmyslových zemích postiženo až okolo 20 % dětí a 10 % dospělých. Jen v České republice je na atopický ekzém léčeno 0,8 milionu obyvatel. Skutečná čísla jsou však pravděpodobně mnohem vyšší, jelikož řada lidí své problémy přechází. Klasická léčba je totiž vysoce limitující. Obvyklé předepsané masti a léky totiž blokují imunitní reakce a sice dochází k potlačení projevů, ale nikoli k objevení jejich příčiny. Tou nejčastější není genetická vada, jak se mnozí domnívaní, nýbrž toxická zátěž. „Atopický člověk má sklony k hypersenzitivitě a přecitlivělosti sliznic a kůže. Ty jsou snadno drážděny vnějšími podněty, toxiny, chemickými látkami, apod. Dochází k větší produkci IgE látek, které při dalším setkání s alergenem vyvolávají včasnou alergickou reakci; dochází k otoku, svědění, nadměrné tvorbě hlenu. Genetika však není hlavní příčinou problému, ačkoli nás o tom lékaři často přesvědčují. Negenetickou a nesmírně zásadní roli u vzniku atopického ekzému a dalších zánětlivých onemocnění kůže hrají toxinu, které se v organismu hromadí a spouští imunopatologické procesy.“, vysvětluje Mgr. Marie Vilánková.
Toxiny
Mezi zdroje toxinů, které se usazují v lidském organismu, patří toxiny ze životní prostředí jako chemické sloučeniny a těžké kovy. Dále průmyslová, potravinářská a zemědělská chemie, léky, drogy či biogenní soli. Avšak jsou to hlavně chemické látky obsažené v kosmetice, v textiliích, špercích a toxiny přijímané potravou, které způsobují defekty kožní bariéry. K obnovení přirozené bariéry kůže a odeznění potíží je nutno obnovit správnou činnost lymfatického systému, který z kůže jako jediný dokáže toxiny odstranit. K obnovení a zefektivnění činnosti lymfatického systému slouží přípravek Lymfatex. Jde o doplněk stravy s obsahem bylinných extraktů, který napomáhá k odstranění infekčních ložisek z lymfatického systému a navozuje jeho normální stav.
Další příčiny poškození kůže
Poškození kůže může mj. vyvolávat porucha metabolismu tuků, nedostatek vitaminu D či dokonce psychický a emoční stres. I tyto problémy však mohou být odstraněny, jsou-li správně diagnostikovány a nadále pod odborným dohledem léčeny. K tomu slouží přístroj Salvia, který byl zkonstruován podle vynálezu dr. Reinholda Volla a s jehož pomocí dokáže terapeut indikovat odezvu na toxickou zátěž organismu. Na základě výsledků jsou poté určeny vhodné preparáty Joalis v případě potřeby je doporučena další změna životosprávy.
Celostní informační medicína
„Medicína Joalis nabízí řešení chronických potíží, které klasická medicína pouze potlačuje. Jednotlivé čistě přírodní preparáty se používají na očistu vnitřního prostředí od jednotlivých toxinů a fungují na principu řízené vnitřní detoxikace. Každému je po konzultaci s odborníkem doporučen způsob léčby. Jedna kúra trvá až 6 týdnů, po jejím ukončení následuje zhodnocení aktuálního zdravotního stavu a případní prodloužení či úprava léčby.“, vysvětluje Marika Kocurová, marketingová ředitelka výrobce rostlinných preparátů Joalis.