Jsou vaše vlasy věčně splihlé, bez lesku a vitality a do krásné hřívy mají daleko? Dali jsme pro vás dohromady základní tipy, kterými si pomůžete k revitalizaci.
Dejte vlasům sílu zevnitř
Kvalita vlasů se neodráží jen na tom, jak o ně pečujete, ale taktéž na tom, jak pečujete sami o sebe. Pokud víte, že vaše strava je nevyvážená a ani zdaleka neobsahuje cenné vitaminy, začněte pracovat na nápravě. Jídelníček obsahující správný poměr zdravých tuků, sacharidů, bílkovin a vlákniny dokáže zázraky nejen s vaší postavou, ale má pozitivní vliv i na pleť, nehty a právě vlasy.
Používejte vhodné vlasové produkty
Vhodnými vlasovými produkty máme na mysli takové přípravky, které jsou jednak vhodné pro váš typ vlasů a jednak jsou kvalitní. Často proklamované značky ještě nemusí znamenat, že její produkty budou fungovat na vás stejně, jako fungují na kráskách z reklam. Nebojte se zažádat o pomoc u své kadeřnice, která by měla být schopná vám poradit, kterých přípravků se držet a které, s ohledem na typ vlasů, naopak zahodit. „Dobré zkušenosti mám například s českým dovozcem Puls, který má široké spektrum řad na vlasy a každý si zde najde to své. Za sebe mohu doporučit vlasovou kosmetiku Nouvelle, která skýtá opravdu profesionální a kvalitní produkty na vlasy.“, říká vlasová expertka, Monika Plachá.
Vlasy pečlivě myjte
Věděli jste, že chybné mytí vlasů je jedním z faktorů ovlivňujících tvorbu lupů? Nehledě na další komplikace, které s tím souvisí jako rychle se mastící, vysušené, či poničené vlasy. Při samotném mytí dbejte na několik základních pravidel. Nepoužívejte zbytečně velké množství šamponu, stačí pouze množství cca o velikosti třešně. Výsledek bude, co se týče umytí, naprosto stejný. Vlasy vždy myjte od kořínků a bříšky prstů jemně masírujte pokožku hlavy. Šampon netřeba užívat na konečky vlasů a kondicionér patří naopak pouze na ně, nikoli ke kořínkům. Při mytí je optimální vlažná voda, u lidí s kožními problémy by příliš teplá voda mohla natropit neplechu. Vlasy důkladně vymývejte, pozůstatky šamponu mohou následně způsobit nepříjemné svědění.
Přírodní masky na vlasy
Přírodní masky na vlasy nejsou opěvované jen tak pro nic za nic. Zkuste je do svých zkrášlovacích rituálů zařadit alespoň jednou týdně. Na mastné vlasy je ideální zábal z tuhého sněhu z bílku, na vlasy suché naopak zábal z olivového oleje, a pokud trpíte na lupy, vyzkoušejte odvar z chmele nebo kopřivovou kúru. Zábal nechte působit alespoň 20 minut a vlasy přikryjte igelitem, případně teplým ručníkem.
Používání fénů, žehliček a kulem
Žehličky, fény a kulmy jsou pro úpravu vlasů často nezbytné, o tom není pochyb. Zkuste však fénovat vlasy, až když trochu proschnou a teplotu nastavte na prostřední stupeň či úplně studenou. Taktéž nezapomínejte na konečky vlasů aplikovat přípravky chránící proti extrémním teplotám, obzvláště v případě, že vlasy žehlíte či kulmujete.