Navraťte vlasům vysušeným mrazem lesk a vitalitu

Navraťte vlasům vysušeným mrazem lesk a vitalitu

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Zima škodí vlasům stejně jako rozžhavené letní slunce, ať už je nosíte schované pod čepicí, nebo ne. Nízké teploty, mrazivé poryvy větru, sníh, to vše zanechává na vlasech viditelné stopy. Jsou matné, vysušené, lámavé, náchylné k vypadávání a častěji také v důsledku suché vlasové pokožky trpíme lupy. Okouzlující hřívy plné lesku a síly si přitom můžete užívat i v nevlídném počasí, stačí držet se osvědčených rad odborníků.

Chladné počasí pokožku hlavy i vlasy samotné vysušuje a zbavuje je síly. Bez pravidelné a citlivé péče nejsou schopny uzamknout uvnitř potřebné množství vlhkosti. Při mytí a nešetrných zásazích, jako je například barvení, ztrácí přirozený ochranný filtr, a tím se jejich struktura ještě více poškozuje. Výsledkem je to, čemu kadeřníci říkají poréznost – povrch vlasu je nerovný, šupinatý a neodráží světlo tak jako zdravý vlas, proto vypadá mdle, unaveně. Dehydratovaná kštice se navíc mnohem více potýká se statickou elektřinou, což je nepříjemné zvláště v zimních měsících, kdy oblečení vrstvíme a často oblékáme svetry, šály a čepice. Kvalitní péče vybraná na míru však dovede zázraky. Jaký záchranný plán doporučují odborníci?

Osvojte si pár základních návyků

Suché vlasy vyžadují více péče a pozornosti než jiné typy vlasů, s tím je třeba počítat. Na začátku pomůže osvojit si pár základních návyků, jež zároveň patří k nejčastějším chybám. Vlasy není dobré mýt častěji, než je nutné, a to obzvláště v zimě. Vlas je více chráněn mazovým filmem, jenž tvoří ochranný štít a umožňuje lépe se vyrovnávat s působením vnějších vlivů. Nikdy si hlavu nemyjte příliš horkou vodou, naopak ji na závěr vždy opláchněte studenou vodou, která zatáhne „póry“ na povrchu a zacelí je. Po opláchnutí nikdy vlasy nedrhněte ručníkem, spíše je jemnými stisky lehce vysušte.

Základní péče doplněná o hydratační produkty

Ve výběru kosmetiky se zaměřte na přípravky, které působí hydratačně, o vlasy šetrně pečují, uhlazují je a ozdravují díky obsahu blahodárných výtažků. Kromě základní dvojky, tedy šamponu a kondicionéru, alespoň jednou týdně používejte hydratační masku a po ruce mějte i kvalitní bezoplachovou péči. Tyto produkty pomáhají znovu vytvořit přirozenou bariéru, navrací vlhkost a chrání zvnějšku. Předtím, než půjdete ven na mráz, vlasy zlehka přestříkejte. „Rozhodně se vyhněte produktům s nadměrným obsahem agresivní chemie a alkoholu. Takový chemický koktejl vlasy nešetrným způsobem vysouší, logicky je tedy ničí ještě více, i když se tváří, že naopak pomáhají,“ radí Monika Plachá, odbornice na vlasovou péči a výživu z výrobce vlasové kosmetiky Nouvelle. „Na suché, poškozené a porézní vlasy je přímo sestavená komplexní revitalizační řada Double Effect, obsahující šampon, kondicionér, masku a výživné, intenzivně působící sérum. Je obohacená o keratin a výtažky z chmele otáčivého, díky kterým vlasy šetrně čistí, a to bez chemického zatížení,“ doplňuje Plachá.

První pomoc z kuchyně

Výborně působí i masky připravené z běžně dostupných surovin. Například o zázračných účincích kokosového oleje kolují doslova legendy, stejně tak se doporučuje panenský olivový olej, za studena lisovaný, aby nepřišel o své blahodárné živiny. Dopřejte si intenzivní kúru – nechte ho působit přes noc tak, že ho opatrně vetřete do délek a vlasy zabalíte do ručníku nebo ochranné folie. Na druhý den ráno ho důkladně vymyjte běžným šamponem.

Výživa zevnitř

V lékárnách zakoupíte mnoho přípravků pro vnitřní výživu a posílení hřívy. Vsaďte na ty s obsahem křemíku, zinku a methioninu. Methionin je aminokyselina, kterou si lidské tělo nemůže samo vytvořit, a proto ji musí přijímat v potravě. Správná výživa zevnitř je důležitá i jako prevence proti vypadávání vlasů

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: